RVINE, Kalifornia – 26 września 2022 – Mroźne wichry znów rozszalały się w Północnej Grani, ogłaszając, że Wrath of the Lich King Classic od Blizzard Entertainment jest już dostępne. Wszyscy gracze posiadający aktywny abonament automatycznie otrzymują dostęp do odnowionej wersji drugiego dodatku do WoW® bez dodatkowych opłat i mogą już dziś zalogować się do gry, by rozpocząć przygodę w mroźnych ostępach Azeroth. Legendarną historię przyjdzie wam przeżywać na wszystkich serwerach przeznaczonych dotąd dla zawartości World of Warcraft: Burning Crusade Classic™ 

Gracze wyruszą w usianą niebezpieczeństwami podróż poprzez tętniące życiem lokacje i zmierzą się z wrogami, jakich próżno szukać w innych zakątkach Azeroth. Na śmiałków czeka mnóstwo zadań, zanim będą gotowi, by stawić czoła legendarnemu Królowi Liszowi w jego Cytadeli Lodowej Korony i położyć kres jego niszczycielskim rządom. Dodatek powoła też do życia przerażającą klasę rycerzy śmierci, dostępną dla wszystkich (w tym nowych graczy!), poczynając od 55 poziomu. Powraca również system osiągnięć z oryginalnego World of Warcraft, dzięki któremu gracze będą mogli pochwalić się szeroką gamą dokonań w grze. Wprowadzamy też profesję inskrypcji, która pozwala tworzyć glify wzmacniające zdolności. Mają one wpływ na wygląd i zmieniają właściwości zaklęć i umiejętności.  

World of Warcraft Classic Lich King

Pieczołowicie odtworzyliśmy esencję oryginalnego dodatku, który zadebiutował w 2008 roku. Zmodyfikowaliśmy za to funkcjonalności społecznościowe oraz związane z rozgrywką z myślą o współczesnych wymaganiach oraz społeczności Classic. Choć narzędzia grupujące ewoluowały, zachowaliśmy doświadczenie organicznego tworzenia grup. Na graczy czekają też inne usprawnienia rozgrywki, które przygotowaliśmy w taki sposób, by odtworzyć ducha Classic, a zarazem zapewnić graczom jak największą frajdę z wędrówki przez Północną Grań oraz emocjonujące wyzwania. 

„W dodatku Wrath of the Lich King Classic na graczy czeka kultowa przygoda z niezapomnianego momentu w historii Azeroth. Uwielbiamy ten dodatek, dlatego zadbaliśmy o wyważenie aspektów, które ucieszą nostalgicznych weteranów, oraz działań modernizacyjnych podjętych z myślą o graczach, którzy dopiero go poznają“– powiedziała wiceprezes i producentka wykonawcza World of Warcraft Holly Longdale. „Poświęciliśmy szczególną uwagę sposobowi, w jaki gracze łączą się w grupy do rajdów, a także doświadczeniom zaawansowanych postaci. Ciężko pracowaliśmy, aby gracze mogli czerpać z pełnego wachlarza atrakcji, jaki ma do zaoferowania Północna Grań”. 

Sercem Classic jest społeczność, dlatego przygotowaliśmy dla graczy mnóstwo zawartości, którą mogą odkrywać wspólnie ze znajomymi. Od dziś 12 podziemi dostępnych jest w ramach rozgrywki dla graczy wspinających się na kolejne poziomy oraz postaci na maksymalnym poziomie. W sumie w ramach tego dodatku udostępnimy ich 16. Już 6 października śmiałkowie szukający jeszcze więcej emocji mogą podjąć pierwsze 3 z 7 rajdów: Oko Wieczności (Eye of Eternity), Obsydianowe Sanktuarium (Obsidian Sanctum) oraz Naxxramas. W kolejnych aktualizacjach przyjdzie im kontynuować wyzwanie w Ulduarze, Próbie Krzyżowca (Trial of the Crusader), Cytadeli Lodowej Korony (Icecrown Citadel) oraz Rubinowym Sanktuarium (Ruby Sanctum). 

Gracze, którzy chcą wzbogacić swoje doświadczenia, mogą wybrać jedno z dwóch ulepszeń dostępnych na Battle.net:  

  • Ulepszenie do wersji Northrend Heroic: natychmiastowy awans postaci do poziomu 70 wraz z odpowiednim wyposażeniem, początkowym złotem oraz ekspercką umiejętnością jeździectwa, a także zabawka Fishspeaker’s Lucky Lure umożliwiająca przyzwanie kiełzarskiego towarzysza podczas wypadów na ryby.
  • Ulepszenie do wersji Northrend Epic: cała zawartość wersji Heroic oraz latający wierzchowiec Kalu’ak Whalebone Glider dla postaci w Classic i latający wierzchowiec Tuskarr Shoreglider dla postaci w standardowym WoW, a także 30 dni czasu gry.  
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments