Już w ten weekend do Warszawy zjadą międzynarodowe gwiazdy filmów i seriali m.in. z Władcy Pierścieni, Star Wars, Pamiętników wampirów czy Gry o tron. Aktorzy wezmą udział w czwartej edycji największego w Polsce festiwalu popkultury Warsaw Comic Con, w Ptak Warsaw Expo. Wśród atrakcji wydarzenia znajdziemy także panele dyskusyjne z twórcami popkultury, konkursy cosplay, jubileuszową wystawę „100-lecie komiksu w Polsce”, targi gier komputerowych czy strefę planszówek.

Gwiazdy Hollywood na wyciągnięcie ręki

Kinomaniacy oraz miłośnicy seriali z pewnością już nie mogą się doczekać na spotkanie z aktorami z takich superprodukcji telewizyjnych i filmowych, jak: Władca Pierścieni, Hobbit czy Gra o tron. Do Polski na Warsaw Comic Con przyjadą: Paul Wesley (Pamiętniki wampirów),  Nathaniel Buzolic (The Originals), John Rhys Davies (Władca Pierścieni), Crystal Reed (Teen Wolf), Clive Standen (Wikingowie), Christopher Larkin i Ricky Whittle (The 100), Rick Cosnett (The Flash), Adam Brown (Hobbit), Jordan Connor (Riverdale), Jason Douglas (The Walking Dead), Froy Gutierrez (Teen Wolf), Eugene Simon (Gra o tron), Jimmy Vee (Star Wars The last Jedi) oraz Ian Whyte (Obcy kontra Predator). Gwiazdy wezmą udział w panelach Q&A, a także sesjach fotograficznych i autografowych.

Spotkania z twórcami popkultury

Na odwiedzających Warsaw Comic Con czeka ponad pięćdziesięciu gości specjalnych: autorów, rysowników, game devów, blogerów redaktorów, wiodących postaci z grup tematycznych – to w sumie sto pięćdziesiąt godzin programu. Ciekawie zapowiada się m.in. panel o stereotypach z Bartoszem Walaszkiem i Andrzejem Pilipiukiem. O historii alternatywnej opowiedzą Michał Gołkowski, Piotr Langenfeld i Marcin Cieszewski. Dla tych, którym serialowych emocji ciągle mało przygotowano bloki tematyczne poświęcone Riverdale, The 100 i Grze o Tron. Tymoteusz Czyż opowie o ukrytej symbolice w świecie Westeros, o tym jak siły boskie nie wprost toczą walkę nad światem. Warto odwiedzić Strefę Grozy, której gościem będzie Jerzy Rzymowski, redaktor naczelny Nowej Fantastyki.

Superbohaterowie oraz mistrzowie komiksu

Hale expo ponownie wypełnią się perfekcyjnie odwzorowanymi postaciami z gier, komiksów, filmów i seriali. Podczas tej edycji odbędą się bowiem aż trzy konkursy cosplay: Diamond International Cosplay Awards, konkurs sceniczny, w którym pula nagród wyniesie 11 tysięcy złotych, cosplayowy konkurs żetonowy Shine! Live Cosplay Contest, czyli kto uzbiera najwięcej żetonów od odwiedzających, ten wygrywa oraz Cosplay Super Show!  – eliminacje do największego konkursu cosplay na świecie.

Wiele wrażeń czeka również na miłośników komiksu. Jubileuszowa wystawa „100-lecie komiksu w Polsce” zaprezentuje oryginały prac takich mistrzów, jak: Grzegorz Rosiński (m.in. Thorgal), Tadeusz Baranowski (m.in. Podróż Smokiem Diplodokiem), Jacek Skrzydlewski (Kajko i Kokosz), Papcio Chmiel (Tytus, Romek i A’Tomek) czy Zbigniew Kasprzak (Yans). Zobaczymy wyłącznie oryginały prac – także nigdy wcześniej nie prezentowane w oryginale rysunki Zbigniewa Kasprzaka. Łączna wartość kolekcji dzieł pokazywanych na wystawie wyniesie klika milionów złotych. Honorowy patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto, w Strefie Komiksu zagości także wystawa 2000 AD, której gośćmi specjalnymi będą Glenn Fabry i Simon Bisley.

LEGO, stalowe figury oraz rekwizyty filmowe

Kolejną atrakcją Warsaw Comic Conu będą wystawy. W ramach Movie Gate zobaczymy oryginalne kostiumy z Piratów z Karaibów, rekwizyty z Hellboya, Star Wars, Obcego i wielu innych produkcji. Na Wystawie Figur Stalowych czekać będą wierne oryginałom postacie Spider-mana, Batmana i Iron Mana, a także replika tronu z Gry o Tron. Dla tych, którzy od chłodnej i ciemnej stali wolą wielokolorowy plastik przygotowano natomiast dziesięć gablot z eksponatami z klocków LEGO, w tym Sokół Millennium złożony z ponad 7 500 elementów.

Rozrywka z i bez prądu

Gry planszowe, karciane i figurkowe zyskują coraz większą popularność. Dobrze bawią się przy nich nie tylko najmłodsi, ale także ludzie w każdym wieku. Podczas imprezy zbudowana zostanie specjalna strefa gier planszowych, w której wszyscy chętni będą mogli włączyć się do gry. W Strefie COBI zobaczymy natomiast wystawy modeli – kolekcje World of Tanks i World of Warships, z potężnym Bismarckiem na czele, a także dioramy i makiety, przedstawiające historyczne pola bitew.

Z myślą o fanach gier elektronicznych przygotowano imprezę towarzyszącą – targi gier Warsaw Games Show. Atrakcjami imprezy będą: strefa wolnego grania, spotkania z twórcami, premiery, atrakcje i konkursy. W ramach Festiwalu Youtuberów na imprezie pojawią się m.in. Naruciak, Bartosz Walaszek(ojciec Wojtasa, Wala i Spejsona), GF Darwin, Cyber Marian.

Warsaw Comic Con odbędzie się w dniach 26-28 października 2018, w Ptak Warsaw Expo. Niezmotoryzowanych na imprezę dowiozą bezpłatne autobusy kursujące z i do centrum stolicy. Bilety na ebilet.pl.

Szczegóły na stronie www.warsawcomiccon.pl i Facebooku oraz w aplikacji mobilnej Warsaw Comic Con.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments