Przedstawiam test monitora iiyama XB3288UHSU-B1! Na wstępnie pragnę serdecznie podziękować firmie iiyama (za pośrednictwem Get It Done) za otrzymanie egzemplarza do testów.

iiyama XB3288UHSU-B1 to 32-calowy monitor w rozdzielczości 4K, który może wyświetlać 4 razy więcej informacji niż ekran Full HD. Obraz jest niezwykle ostry, a każdy szczegół doskonale widoczny. Monitor polecany jest więc szczególnie do profesjonalnych zastosowań związanych z projektowaniem, programowaniem, CAD/CAM, fotografią i wirtualizacją danych.

iiyama XB3288UHSU-B1 (32", 60Hz, 4K, VA, AMD FreeSync).

Technologia VA gwarantuje wyższy kontrast, lepsze odwzorowanie barw i większe kąty widzenia niż najbardziej popularna technologia TN. Obraz będzie wyglądał dobrze niezależnie od tego, pod jakim kątem na niego patrzymy.

Dzięki większej rozdzielczości zyskujemy ogrom miejsca do działania. Używanie kilku otwartych okien nie jest tutaj problemem. Działanie na różnych programach (do filmów, grafiki) jest bardzo satysfakcjonujące.

iiyama XB3288UHSU-B1 (32", 60Hz, 4K, VA, AMD FreeSync).

Elementy monitora zostały wykonane z tworzywa sztucznego oraz plastików. Podstawka jest solidna i zajmuje mało miejsca na biurku. Mamy też możliwość regulacji monitora we wszystkich płaszczyznach (lewo/prawo, góra/dół, pochylenie góra/dół). Dzięki temu można idealnie dopasować ekran monitora do zajmowanej pozycji. Niestety nie ma możliwości zrobienia pivota.

Monitor jest wyposażony w dwa złącza HDMI oraz jedno DisplayPort. Posiada  wejście na słuchawki. Dodatkowo znajdują się złącza USB 3.0. Możemy też zamontować go na ścianie dzięki systemowi Vesa. Z tyłu znajduje się przycisk do poruszania po ustawieniach.

Reasumując, monitor jest stworzony do pracy biurowej oraz graficznej. Bez problemu radzi sobie też w grach. Dzięki 4k oraz matrycy VA widzimy więcej oraz lepiej. Wiele godzin spędzonych przed monitorem nie powodowało u mnie zmęczenia oczu. Podświetlenie monitora podczas testów jak i samego użytkowania jest bez uwag. Jak dla mnie minusem jest brak możliwości pełnego pivota. No i też 60Hz. Jeżeli ktoś cały czas siedział przy 144Hz to może odczuć różnicę podczas użytkowania. Osoby, które kochają RGB w tym przypadku będą musiały obejść się smakiem. Niestety monitor nie jest wyposażony w żadne dodatkowe podświetlenie.

[sc name=”iiyama-XB3288UHSU-B1″]

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments