Przedstawiam test monitora iiyama G-Master GB2760QSU-B1! Na wstępnie pragnę serdecznie podziękować firmie iiyama (za pośrednictwem Get It Done) za otrzymanie egzemplarza do testów. Monitor możecie zakupić tutaj.

Przesiadka na ten monitor nie sprawiła mi trudności. Od razu czułem się bardzo komfortowo.

G-Master GB2760QSU-B1

Większa rozdzielczość sprawia, że gry wyglądają lepiej oraz zyskujemy więcej miejsca do działa. Dzięki zastosowaniu matrycy TN obraz jest bardziej dynamiczny, ostrzejszy oraz nie ma smużenia tak jak w matrycach IPS. Częstotliwość odświeżania na poziomie 144Hz powoduje, że monitor jest w stanie odświeżyć sygnał do kilku razy częściej w porównaniu do standardowych monitorów. Dzięki temu uzyskiwana jest doskonała płynność obrazu

Elementy monitora zostały wykonane z tworzywa sztucznego oraz plastików. Podstawka jest solidna i zajmuje mało miejsca na biurku. Mamy też możliwość regulacji monitora we wszystkich płaszczyznach (lewo/prawo, góra/dół, pochylenie góra/dół, pivot). Dzięki temu można idealnie dopasować ekran monitora do zajmowanej pozycji.

Monitor jest wyposażony w złącze DVI, HDMI oraz DisplayPort. Posiada  wejście na słuchawki oraz mikrofon. Dodatkowo znajdują się złącza USB 3.0. Możemy też zamontować go na ścianie dzięki systemowi Vesa. Na dole znajduje się przycisk do poruszania po ustawieniach.

Reasumując, monitor jest stworzony do grania. Dzięki rozdzielczości WQHD widzimy trochę więcej. W połączeniu z matrycą TN oraz AMD FreeSync daje bardzo dobre wrażenia z rozgrywki. Długa praca przy monitorze w moim przypadku nie męczyła oczu. Podświetlenie monitora podczas testów jak i samego użytkowania jest bez uwag. Ja osobiście z punktu widzenia zwykłego gracza nie zauważyłem minusów. Osoby, które kochają RGB w tym przypadku będą musiały obejść się smakiem. Niestety monitor nie jest wyposażony w żadne dodatkowe podświetlenie.

Pełną, szczegółową recenzję przedstawiłem na moim film.

Specyfikacja techniczna G-Master GB2760QSU Red Eagle

Przekątna 27″, 68.5cm
Panel TN LED, matowe wykończenie
Rozdzielczość fizyczna 2560 x 1440 @144Hz (3.7 megapixel WQHD, HDMI&DisplayPort)
Format obrazu 16:9
Jasność 350 cd/m² typowa
Kontrast statyczny 1000:1 typowy
Czas reakcji (GTG) 1ms
Kąty widzenia poziomo/pionowo: 170°/160°, prawo/lewo: 85°/85°, góra/dół: 80°/80°
Wejście sygnału DVI x1
HDMI x1
DisplayPort x1
USB HUB x2 (v.3.0)
Zakres regulacji wysokość, pivot (rotacja), obrót
Rotacja (funkcja PIVOT) 90°
Obrót stopy 90°; %3° w lewo; %3° w prawo
Kąt pochylenia 22° w górę; 5° w dół
Standard VESA 100 x 100mm
Kable zasilający, USB, HDMI, DP
Pozostałe skrócona instrukcja obsługi, instrukcja bezpieczeństwa
Wymiary produktu szer. x wys. x gł. 613.5 x 412 (542) x 230mm
Waga (bez pudła) 6.7kg

 

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments