Fight of Gods to produkcja, w której możemy wcielić się w różnych bogów czy bóstwa. Na liście znajdziemy nie tylko tych mitologicznych, takich jak Zeus, ale również Buddę czy Jezusa. Malezyjskie władze zadecydowały, że jest to mocno obrazoburcza gra, która burzy harmonię i jedność oraz może spowodować konflikty na tle religijnym. Dlatego zwróciły się do Valve, by produkcja została usunięta ze Steama. Na cały proceder dano firmie 24 godziny.

Valve nie zastosowało się do prośby, tak więc Salleh Said Keruak, jeden z malezyjskich ministrów, nakazał lokalnym dostawcom internetu zablokowanie dostępu do całego Steama. Na reakcję Valve długo nie trzeba było czekać. Gra bardzo szybko została zdjęta z wirtualnych półek Steama. Niektórzy dostawcy zdjęli już blokadę na usługę, ale inni wciąż tego nie zrobili. Valve stara się więc za wszelką cenę skontaktować z lokalnymi władzami w celu rozwiązania sprawy.

Twórcy Fight of Gods nie martwią się całą sytuacją. Gra została usunięta jedynie w Malezji, a w innych krajach o Fight of Gods, dzięki całej sytuacji, usłyszały miliony graczy.

Powie mi ktoś jaki to ma wszystko sens? Przecież to tylko gra. Ten świat już powoli popada w jakiś obłęd. Gry są przenoszone przez niektóre osoby do świata rzeczywistego.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments