Specjaliści zostaną wybrani w nietypowy sposób. W rolę rekruterów wcielą się… dzieci! Fundacja K.I.D.S., czyli Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali rozpoczyna rewolucyjny projekt „Najmłodszy Headhunter na świecie”, w którym szuka nowych ekspertów.

Celem przedsięwzięcia jest precyzyjne dotarcie do profesjonalistów z różnych dziedzin i przekonanie ich do dołączenia w szeregi Fundacji K.I.D.S. oraz wsparcia działań na rzecz wdrażania innowacji w szpitalach m.in. VR czy telemonitoringu. Eksperci dzięki swojemu doświadczeniu mogą wesprzeć projekty odpowiadające potrzebom najmłodszych pacjentów. Jest to kolejna inicjatywa fundacji oparta na idei wolontariatu kompetencyjnego, z którego możliwości K.I.D.S. korzysta od samego początku istnienia. W jego ramach wolontariusz, bazując na swoim doświadczeniu, dzieli się swoją wiedzą i czasem i w ten sposób, wspiera merytorycznie zmiany w dziecięcych szpitalach.

To innowacyjna akcja, w której mali headhunterzy wzięli udział w warsztatach design thinking, którego tematem był szpital przyszłości i wolontariat kompetencyjny. W ramach warsztatów dzieci spotkały się z profesjonalistami, którzy zapoznali je z zasadami przeprowadzania rekrutacji. Dowiedziały się, jaka jest rola portalu LinkedIn i jak ważne jest zaangażowanie nowych ekspertów w działania fundacji. Nauka technik rekrutacyjnych i  autoprezentacyjnych pomogła dzieciom wczuć się w rolę headhunterów. W ramach warsztatu najmłodsi specjaliści przygotowali również serię zaproszeń w formie spersonalizowanych wideo, które zostaną rozesłane do kandydatów z całego świata za pomocą portalu LinkedIn.

Każdy specjalista wytypowany przez młodych rekruterów dowie się z filmu, czym zajmuje się fundacja i jak jego unikalne kompetencje mogą wesprzeć innowacyjne projekty K.I.D.S. Kolejnym etapem będzie rozmowa rekrutacyjna z małymi profesjonalistami. Każda zaproszona osoba, która zadeklaruje swoją gotowość do pomocy, zostanie wdrożona w aktualne działania fundacji, a później rozpocznie działalność wolontariusza-eksperta K.I.D.S.

Akcja, poza rekrutacją najwyższej klasy ekspertów, ma też na celu propagowanie idei wolontariatu kompetencyjnego i budowanie świadomości projektów fundacji wśród innych profesjonalistów na LinkedIn.

Fundacja K.I.D.S. powstała na fundamencie idei wolontariatu kompetencyjnego. Nasze projekty są wspierane przez prawie 200 wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas oraz dzielą się swoim doświadczeniem, aby wspólnie zmieniać szpitale w nowoczesne placówki przyszłości. Fundacja przy każdym projekcie bierze pod uwagę potrzeby i głos dzieci. Stąd pomysł, żeby to właśnie one zaprosiły do działania ekspertów, którzy mogą sprawić, że szpitale staną się bardziej przyjaznym miejscem, w którym łatwiej wraca się do zdrowia. I tak zrodziła się akcja „Najmłodszy headhunter na świecie” – dzieci z doświadczeniami szpitalnymi i dzieci naszych wolontariuszy niesamowicie zaangażowały się w projekt i weszły w rolę headhunterów, a ich kreatywność i szczerość pozwoliły stworzyć bardzo autentyczne, czasem wzruszające, czasem zabawne, a jednocześnie bardzo profesjonalne rekrutacyjne zaproszenia. Mamy nadzieję, że dzięki temu powiększymy grono osób i firm zaangażowanych w plany Fundacji K.I.D.S. – komentuje Dagmara Witek-Kuśmider, wiceprezes Fundacji K.I.D.S., Klubu Innowatorów Dziecięcych Szpitali

W zorganizowanie warsztatów i nagrań zaangażowali się pro bono eksperci oraz Centralny Dom Technologii, Papaya Films oraz MSL i Publicis, które na stałe wspierają fundację K.I.D.S.

O FUNDACJI

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali – powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Europie. Aby przyspieszyć powrót dzieci do domu stworzymy centrum zdalnej opieki wykorzystujący innowacyjne rozwiązania telemedycyny. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments