Nowa generacja kart graficznych od Nvidii to temat, który rozgrzewa PC-towców od kilkunastu miesięcy. Będąc absolutnym liderem na rynku, Nvidia w ogóle się nie śpieszy z wydaniem GeForce 11XX. Ale to wkrótce ma się zmienić.

Plotki na temat GeForce GTX 1180 i innych kart z serii 11xx krążą od ponad roku. Pierwotnie karty oparte na architekturze Volta miały pojawić się rok temu, ale plany się zmieniły, podobnie jak nazewnictwo. Karty oparte na Volcie trafiły do rynku profesjonalnego, a gracze rzekomo mają dostać GPU oparte na rdzeniu Turing.

GeForce GTX 1180

Nvidia jednak jak ognia unika zapowiedzi nowych kart. Według plotek, te miałyby trafić do sprzedaży w trzeci kwartale tego roku, więc mamy coraz mniej czasu na zapowiedź. Tym bardziej, że w bazie programu GPUZ pojawił się wpis zawierający rzekomą specyfikację GeForce GTX 1180.

Specyfikacja GeForce GTX 1180 vs GTX 1080GeForce GTX 1180

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że to nie są potwierdzone informacje. Jeśli jednak faktycznie dotyczą prawdziwej karty, to może to być wersja inżynierska, która doczeka się jeszcze dopracowania przed premierą. Wydajnościowo, mówi się że GeForce GTX 1180 będzie przynajmniej na poziomie 1080 Ti (a nawet i mocniejsze) w rozsądniejszej cenie.

GeForce GTX 1180

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments