Może potrzebujecie usług firmy zajmującej się przeprowadzkami, wprowadzkami, albo musicie przewieźć zwierzęta na inną farmę? Bo to i wiele więcej ma do zaoferowania ekipa F.A.R.T, którą mamy możliwość zagrania w Moving Out 2. Za kody do gry serdecznie dziękujemy Wydawcy. Grę ogrywaliśmy na PlayStation 5 oraz Steam.

ZABRONIONE JEST kopiowanie zdjęć, grafik oraz tekstu (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony – NOTA PRAWNA.

Recenzja Moving Out 2

Przez ostatnie dni mieliśmy możliwość przedpremierowo zagrać w Moving Out 2, którego wydawcą jest Team17. Znany również z takich gier, jak Overcooked, Worms W.M.D, czy Gord. Premiera Moving Out 2 odbędzie się 15 sierpnia 2023 r., gra zadebiutuje na wszystkich platformach.

Ten tytuł z pewnością jest większości znany. Pełna humoru zręcznościówka pozwoli na wcielenie się w rolę pracowników firmy przeprowadzkowej.Recenzja Moving Out 2.jpgGrę zaczynamy od wybrania postaci w siedzibie Smooth MOVES, tutaj oczywiście możemy dołączyć, jako kolejny współpracownik. To miejsce pozwala nam przebierać wybrane przez nas postacie, na przykład w kurczaka, różową chmurkę, hamburgera i wiele więcej. Po zatwierdzeniu wybranego charakteru, zaczynamy przygodę w świecie krasnali i różnych zaskakujących lokacji.Recenzja Moving Out 2

Twórcy Moving Out 2 nie zostawiają nas od tak samych, na pastwę losu. Już na początku mamy wszelkie podpowiedzi, czy to odnośnie sterowania, czy kolejnych naszych kroków.Recenzja Moving Out 2

Skoro już mowa o sterowaniu, to warto wspomnieć, że mieliśmy możliwość porównania wersji na konsolę PlayStation 5 oraz PC. Można się zastanawiać, czy był sens, ale tak, był, chodziło o to, aby te dwie wersje ze sobą zestawić, ponieważ, jak się okazało, jest różnica, jeśli chodzi o przyjemność grania.Recenzja Moving Out 2Według nas w Moving Out 2 najwygodniej gra się na konsoli, czyli jest to tak zwana „gra kanapowa”. Owszem na PC też można zagrać, ale jeśli, takie zręcznościówki zawsze woleliście ogrywać na padzie, to nie zastanawiajcie się i bierzcie wersję konsolową. Na komputerze już na starcie utrudnione było sterowanie, podczas kierowania pojazdem, czy ogólnie postacią, w czasie akcji. Momentami stawało się to irytujące i od razu przeszliśmy na konsolę.Recenzja Moving Out 2Zmiana klawiatury na pada, to była najlepsza decyzja, granie stało się przyjemnością. Co ważne! My graliśmy na PlayStation 5 i genialnie było można odczuć na DualSense dźwiganie cięższych rzeczy, czy wibracje przy wykonywanych przez nas innych czynności.Recenzja Moving Out 2Na mapie zastajemy kilka domów, które potrzebują naszej pomocy. Każde lokum, to w sumie inny poziom FART. Bez zdobycia odpowiedniej ilości gwiazdek, nie odblokujemy kolejnych zleceń, które wymagają od nas coraz bardziej logicznego myślenia. Uwaga! Nie mamy samych przeprowadzek, są również wprowadzki, czy przewóz zwierząt na inną farmę. Lokalizacje zawierają różne zadania, o których dowiadujemy się w podsumowaniu po ukończeniu poziomu, więc wnioskując, jeśli chcecie wbić platynę, to trzeba będzie grę przejść minimum dwa razy.Recenzja Moving Out 2

Gdy zaczynamy zadanie oraz, gdy je wykonamy, na tablicy podsumowującej mamy informację odnośnie czasu przejścia. Mamy dwa czasy: przejścia i pro. Na ten drugi, trzeba być naprawdę w pełni skupionym i już wiedzieć, co i jak, bo wcale, to nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście również mamy pokazane ile jeszcze rzeczy zostało nam do zebrania lub wprowadzenia. Czasami musimy uważać, bo są pudełka ze szklanymi rzeczami i, jeżeli nam spadnie, to cóż… musimy się wracać i zabrać ten karton ponownie, aż dostarczymy go do naszego auta.Recenzja Moving Out 2Można napotkać też domy, gdzie są baseny, stawy i na to uważajcie, bo jeśli wpadniecie, to wraz z Wami zniknie pudełko i ponownie się odradzacie. Ale spokojnie! Niektóre miejsca zawierają elementy wyposażenia, takie, jak parasol, na który rzucając większe rzeczy, to odbijają się i wpadają wprost do naszej ciężarówki. Mega ułatwienie, bo nie tracimy wtedy tyle czasu na przenoszenie, a tutaj on jest bardzo cenny.Recenzja Moving Out 2W niektórych pomieszczeniach są poukrywane bonusy. Między innymi nowe ubrania, gadżety. Im więcej znajdziemy, tym lepiej dla nas, bo dzięki temu mamy urozmaiconą grę o nową kolorystykę postaci.Recenzja Moving Out 2W pewnym momencie otwieramy pewny portal, który wciąga nasze rzeczy i wtedy odblokowujemy, na przykład takie światy, jak Kartonopolis, Wsiowo Średnie, czy Smaczkowo. Na każdej z lokacji, mamy małe podsumowanie, gdzie mamy ilość znalezionych gnomów, kartonów i resztę rzeczy, jak w wyżej wspomnianych domach.Recenzja Moving Out 2

Zawarte domy w tych małych odblokowanych miasteczkach wymagają od nas pewnych działań. Jedną z nich jest rzucanie metalową kulą w ściany z piernika, bez tego nie przejdziemy do dalszej mieszkalnej części, a co za tym idzie, nie przejdziemy dalszych etapów.Recenzja Moving Out 2

Możemy napotkać takie poziomy, gdzie trzeba posegregować rzeczy. Mianowicie, diamenty do diamentów, eliksiry do eliksirów oraz skrzynie razem, a to wszystko wrzucić do odpowiednich wagonów płynących po wodzie.

Gra jest świetna pod względem kooperacji, ponieważ gramy na wspólnym ekranie, nie mamy tutaj split-screen’u. Nowością w drugiej części jest tryb online. Gra kładzie nacisk na granie w minimum w dwie osoby, w pojedynkę będzie nam ciężej.Recenzja Moving Out 2Jeśli jedna osoba idzie do innego pomieszczenia, czy na koniec danego domu, obraz idealnie nam się oddala, nie powodując, że przeszkadza to drugiemu graczowi. Naciskając odpowiedni przycisk, w zależności na czym gracie, pojawia się możliwość podświetlenia rzeczy, które musimy zebrać i, które nadają się dla jednej osoby, a, którą trzeba zabrać we dwie. To jest mega opcja, bo we dwójkę, jak weźmiemy, na przykład lodówkę, czy łóżko, to nie musimy męczyć się i z tym schodzić, tylko wybijamy okno, przytrzymujemy adekwatny klawisz i wyrzucamy na dół lub już prosto do ciężarówki i gotowe.

W grze zawarte są świetne, humorystyczne dialogi pomiędzy wybranymi przez nas postaciami. Przeważnie są to znane powiedzenia, zamienione do celów gry.

Identycznie jest z ekranami ładowania, które posiadają zdania na przykład z piosenek.

Ogólna optymalizacja gry wypada na bardzo dobrym poziomie. Zdarzały się sporadyczne problemy, takie jak klinowanie się przedmiotów, blokowanie postaci w teksturach.  Podczas rozgrywki nic poważnego nam się nie przydarzyło, co utrudniałoby oraz uprzykrzało rozgrywkę.

Recenzja Moving Out 2

W trakcie uruchomienia lokacji, mamy możliwość skorzystania z trybu wspomaganego. Znajdziemy tam opcję dłuższego czasu do wykonania zadania, zmniejszoną trudność, znikanie rzeczy po wrzuceniu do ciężarówki (co czasami jest naprawdę pomocne, szczególnie, gdy mamy większe rzeczy i ciężko może iść ich ułożenie, przez co nie mamy miejsca na pozostałe rzeczy).

Recenzja Moving Out 2

Moving Out 2 jest idealnym tytułem, żeby się zrelaksować i pośmiać razem z członkami rodziny, znajomymi, a nawet i wrogami, czy po prostu samemu przyjemnie spędzić czas. Jeśli zastanawiacie się, czy nadaje się ona dla najmłodszych, to tak i to bardzo.

Dlatego, jeśli graliście z uśmiechem na twarzy w pierwszą odsłonę Moving Out lub dopiero o tym tytule usłyszeliście, to nawet się nie zastanawiajcie tylko kupujcie drugą część, a zobaczycie, że spędzicie miło czas 😊

ZABRONIONE JEST kopiowanie zdjęć, grafik oraz tekstu (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony – NOTA PRAWNA.

PRZEGLĄD RECENZJI
Grafika
9
Muzyka, dźwięki
7
Mechanika
8
Rozgrywka
9
recenzja-moving-out-2Uwaga! Gra jest bardzo dynamiczna i trzeba trzymać nerwy na wodzy.
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments