Home Książka Książka Niech żyje Mortal Kombat. Runda 1

Książka Niech żyje Mortal Kombat. Runda 1

  • Data wydania – 4 grudnia 2023 r.
  • Wydawnictwo – Wydawnictwo Open Beta
  • Liczba stron – około 664

Opis

Obszerna, wnikliwa opowieść o początkach legendarnej serii gier, Mortal Kombat.

Według polityków i rodziców Mortal Kombat był zagrożeniem dla społeczeństwa. Dla graczy był to sposób na życie. Uwielbiana i przez oddanych cwaniaków, którzy pokonywali tysiące kilometrów, jeżdżąc od wybrzeża do wybrzeża, aby zmierzyć się z najlepszymi graczami w salonach gier, i przez zagorzałych fanów, którzy poświęcali swój czas na zbieranie figurek, bicie rekordów świata i zgłębianie historii, seria Mortal Kombat znajduje się na szczycie list sprzedaży od 30 lat, a jej popularność nie słabnie.

Ale zanim Mortal Kombat podrażnił polityków, zalał monetami salony gier i sprzedał się w ponad 12 milionach egzemplarzy, kierownictwo Midway postrzegało go jako zapchajdziurę – przerywnik między bardziej obiecującymi grami, takimi jak NBA Jam.

Współtwórcy, Ed Boon i John Tobias, byli innego zdania. Wierzyli, że ich dzieło ma potencjał. Ale nawet oni nie byli w stanie wyobrazić sobie fenomenu, jakim Mortal Kombatstanie się po trafieniu do salonów gier w październiku 1992 roku. Ani kontrowersji, które potem nastąpią.

Książka Niech żyje Mortal Kombat. Runda 1, powstała w oparciu o obszerne wywiady, to kronika automatowej ery najbardziej niesławnej serii bijatyk w branży gier wideo (od MK do MK4), twórczych i technicznych przeszkód, które musiał pokonać jej zespół, oraz osobistych historii fanów, których pasja uczyniła Mortal Kombat filarem kultury popularnej.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

INNE KSIĄŻKI

Ostatnie wpisy

Książka Niech żyje Mortal Kombat. Runda 1

Książka Niech żyje Mortal Kombat. Runda 1

Obszerna, wnikliwa opowieść o początkach legendarnej serii gier, Mortal Kombat. Według polityków i rodziców Mortal Kombat był zagrożeniem dla społeczeństwa. Dla graczy był to sposób na życie. Uwielbiana i przez oddanych cwaniaków, którzy pokonywali tysiące kilometrów, jeżdżąc od wybrzeża...

Recenzja

Subscribe
Powiadom o

Inline Feedbacks
View all comments

WARTE UWAGI

MEDIA

7,374FaniLubię
5,914ObserwującyObserwuj
1,642ObserwującyObserwuj
7,540SubskrybującySubskrybuj