Firma Niantic uruchomiła dziś Peridot – przełomową i całkowicie nowatorską grę będącą symulatorem zwierząt domowych, osadzonym w realnym świecie. Wzbogacono ją o magię rzeczywistości rozszerzonej i możliwości sztucznej inteligencji. Gra Peridot jest dostępna na całym świecie już dziś App Store i Google Play.

Peridoty, czyli Kropki, to kapryśne, wirtualne stworzenia o unikalnym genotypie i niezwykłej świadomości otoczenia i środowiska. Obudziły się po wielowiekowej drzemce w świecie diametralnie różnym od tego, który znają, dlatego potrzebują Opiekunów, którzy się nimi zajmą.

Nawiążcie i pielęgnujcie głębokie więzi ze swoimi cyfrowymi zwierzątkami tak, jakby to były Wasze prawdziwe pupile. Możecie je głaskać, bawić się z nimi w aportowanie, uczyć ich sztuczek, odkrywać z nimi świat, przebierać je, robić im urocze zdjęcia oraz nagrywać filmy.

W grze Peridot chodzi o nawiązywanie znajomości z innymi opiekunami w świecie rzeczywistym podczas tworzenia Kropek i opiekowania się z nimi. Opiekunowie mogą korzystać z Campfire – aplikacji społecznościowej Niantic – aby połączyć się z innymi w społeczności i wykluć nowe Kropki.

Opracowana w całości przez Niantic gra Peridot jest obsługiwana przez platformę Lightship AR firmy Niantic. Dzięki temu udało się stworzyć tytuł, który w pełni korzysta z rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki wieloletnim badaniom nad wizją komputerową i sztuczną inteligencją przełomowe rozwiązania, takie jak mapowanie w czasie rzeczywistym, okluzja przeszkód i segmentacja semantyczna, Peridoty mogą wchodzić w interakcje z rzeczywistym otoczeniem w niezwykle realistyczny sposób i z czasem stają się coraz inteligentniejsze.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments