Ostatnio coraz częściej pojawiają się plotki na temat kolejnej generacji kart graficznych firmy Nvidia. Według ostatnich doniesień wyciekły wyniki testów GeForce’a GTX 1170 w benchmarku 3DMark FireStrike. Jeśli okażą się one prawdziwe, to nowa generacja kart graficznych Nvidii będzie prawdziwym potworem.
Nvidia GeForce GTX 1170GTX 1170 ma oferować 256-bitowy interfejs pamięci połączony z 16 GB pamięci GDDR6 i częstotliwością taktowania zegara ok. 2,5 GHz. Szczególnie duże wrażenie robi ta ostatnia wartość, która – jeśli prawdziwa – jest wyższa niż w przypadku jakichkolwiek kart graficznych ujawnionych do tej pory.

Nvidia GeForce GTX 1170Jeśli wyciek danych jest prawdziwy, to GTX 1170 zdobył 29 752 punkty w testach wydajności 3DMark FireStrike, pokonując tym samym GTX 1080 Ti i zostawiając daleko w tyle Radeona RX Vega 64. Bazując na tych wynikach, możemy przyjąć, że nowy produkt Nvidii zapewnia ok. 65-procentowy skok wydajności względem GTX 1070 i ok. 38-procentowy w porównaniu z GTX 1080.

Ujawnione dane nadal traktowane są z przymrużeniem oka. Wyniki testów pokazane na zdjęciu, a nie na zrzucie ekranu, są stosunkowo łatwe do podrobienia i nie wzbudzają zaufania specjalistów.

Wątpliwości ekspertów wzbudza też fakt, że po rzekomo wykonanych testach nie pozostał żaden ślad w dostępnej online bazie danych 3DMark. Benchmark nie powinien także „rozpoznać” testowanej karty graficznej, skoro nie miała jeszcze ona oficjalnej premiery. Natomiast na opublikowanych w sieci wynikach widzimy nazwę GTX 1170, a nie informację „generic VGA”, która ukazuje się podczas sprawdzania „nieznanego” sprzętu.

Moi Drodzy jeśli to wszystko prawda no to szykuje nam się pogrom na rynku kart graficznych. Mam zamiar zakupić kartę na premierę. Obawiam się tylko, że karty o takiej mocy zostaną masowo wykupione przez osoby zajmujące się kryptowalutami co przyniesie wzrosty cen tych kart.

Co Wy o tym wszystkim sądzicie? Czekam na komentarze 🙂

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments