W związku z premierą procesorów mobilnych Intel Core Ultra, która odbyła się w kinie Kinogram w Warszawie, MSI ma przyjemność ogłosić nową linię laptopów Prestige AI. Nowoczesność i styl w zasięgu ręki.

Linia laptopów Prestige AI wyróżnia się nie tylko ze względu na zastosowanie zaawansowanego procesora Core Ultra, ale również z powodu stylistyki i ogólnych możliwości. Niezwykle smukła i lekka konstrukcja wykonana wyłącznie z materiałów premium, czyli stopu magnezu i aluminium, sprawdzi się na każdym spotkaniu biznesowym i u użytkowników ceniących wysoki poziom mobilności oraz produktywności. Nowoczesne i wyrafinowane, pełne dyskretnych krzywizn wzornictwo to jednak tylko jedna z wielu zalet nowych urządzeń Prestige AI.

Procesory Core Ultra, znane również pod nazwą kodową „Meteor Lake”, są pierwszymi przedstawicielami najnowszej generacji układów Intela. Oferują one użytkownikom nie tylko znakomitą wydajność czy wyższy poziom energooszczędności, ale również funkcje sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja staje nieodzownym elementem naszego codziennego życia i nie chodzi już tu wyłącznie o środowisko biznesowe, asystentów czy generatory, które pozwalają zwiększyć produktywność w trakcie wykonywania obowiązków.

W wielu dziedzinach wykorzystanie potencjału sztucznej inteligencji staje się kluczowym zagadnieniem. To właśnie dlatego Intel w swoich najnowszych procesorach z serii Core Ultra wprowadził zintegrowaną jednostkę przetwarzania neuronowego NPU (Neural Processing Unit). Ma ona na celu usprawnienie wykonywania zadań związanych ze sztuczną inteligencją, oferując przy tym znacznie wydajniejsze przetwarzanie informacji i odciążenie innych elementów wyposażenia w postaci procesora i karty graficznej.

Prestige 16 AI Evo, oprócz procesora Intel Core Ultra 7 155H, posiada również kartę graficzną Intel Arc. Można ją wykorzystać zarówno do tworzenia zaawansowanych, przyspieszanych sprzętowo projektów, jak i gier komputerowych. W laptopach Prestige 16 AI Evo ważne jest też wyposażenie w postaci 16-calowego ekranu o wysokiej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli (ekran 16:10), który oferuje pełne pokrycie szerokiej palety barwowej DCI-P3 i jasność rzędu 400 nitów, zaawansowanej konfiguracji pamięci LPDDR5, i nowoczesnego nośnika danych, korzystającego ze standardu PCI Express 4.0 x4.

Prestige 16 AI Studio to już kompleksowe rozwiązanie skierowane do twórców treści, grafików, inżynierów i innych użytkowników korzystających na co dzień z profesjonalnych aplikacji. Dzięki karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 4060, w pełni zgodnej ze środowiskiem NVIDIA Studio, laptop ten staje się niezwykle przydatnym narzędziem w pracy twórczej.

Pomaga w tym dodatkowo wysokiej klasy ekran w proporcjach 16:10, który oferuje rozdzielczość QHD+ (2560 x 1600 pikseli), pełne pokrycie palety barwowej DCI-P3 oraz jasność maksymalną rzędu aż 400 nitów.

Oba te elementy, w połączeniu z procesorem Intel Core Ultra 7 155H, 32 GB pamięci RAM w standardzie LPDDR5 oraz nowoczesnym dyskiem SSD PCIe 4.0 NVMe, zapewnią wysoką wydajność nawet podczas tworzenia najbardziej zaawansowanych projektów twórczych.

Wymagający użytkownicy, oprócz wszystkich cech opisanych wcześniej, docenią również kwestie związane z łącznością i ogólną funkcjonalnością. Wszystkie laptopy z serii Prestige 16 AI posiadają autorskie oprogramowanie korzystające z potencjału sztucznej inteligencji, a dokładnie MSI AI Engine, które aktywnie wykrywa scenariusze korzystania z urządzenia i automatycznie dostosowuje tryb pracy, na którym aktualnie użytkownikom powinno zależeć najbardziej.

Prestige 16 AI to dodatkowo najszybsze połączenie bezprzewodowe z siecią Wi-Fi, w standardzie Wi-Fi 7, którego prędkość dochodzi do zawrotnych 5,8 Gbit/s. W porównaniu z najlepszymi aktualnie modułami Wi-Fi 6E, Wi-Fi 7 oferuje 2,4x wyższą prędkość przesyłu danych przy jednoczesnym wykorzystaniu pasm 5 i 6 GHz.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments