W dniach 8 – 10 października 2021 r. odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Gier Pixel Heaven – największego w Polsce i jednego z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Przyjazne przestrzenie Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik przy ul. Gen. Zajączka 7 w Warszawie stworzą właściwy klimat dla tegorocznej imprezy. Edycja ta będzie wyjątkowa też z powodu tego, że jest to pierwsza, stacjonarna odsłona Festiwalu po pandemicznej przerwie. A program jest naprawdę wypełniony atrakcjami po brzegi. Jak co roku nie może zabraknąć wycieczek sentymentalnych, a więc w tutaj na gości czekać będzie strefa 8/16 bit z licznymi turniejami, maszyny arcade, flippery, ale także strefa gier bez prądu, wystawa figurek i gadżetów z uniwersum Star Wars, Apple Show czy Giełda Pixela.

Pixel Heaven 2021

Pixel Heaven to święto niezależnych twórców gier, a więc Pixel Expo, gdzie swoje gry zaprezentują niezależni twórcy, w tym studia nominowane do nagród Pixel Awards Europe 2021, które zostaną przyznane w sobotę 9 października w Kinie Elektronik. Branżową część uzupełni Gamedev & Creative Careers Expo 2021 – czyli stoiska firm, które będą prezentowały się w roli pracodawców.

Osobnym zupełnie tematem będzie oddanie hołdu zmarłemu 16 września Sir Clive Sinclair’owi, twórcy ZX Spectrum. Odbędą się specjalne prezentacje, pokazy filmów, zorganizowana zostanie osobna sala ZX Hall poświęcona komputerom, gadżetom, pamiątkom i literaturze związanym z komputerami spod znaku Sinclair. Całość uświetnią swoją obecnością syn i kuzyn Sir Clive’a: Crispin oraz Grant Sinclair.

Pixel Heaven 2021

Trudno opisać wszystko to, co będzie działo się przez trzy dni na scenie festiwalowej. To trzeba zobaczyć, ponieważ każdy punkt programu mógłby spokojnie funkcjonować jako osobne wydarzenie. Agenda i wszelkie inne informacje dostępne są na stronie www.pixelheavenfest.com.

Organizatorem Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021 jest wydawca magazynów Pixel i PSX Extreme oraz bloga www.pixelpost.pl. Partnerem Strategicznym jest Warszawska Szkoła Filmowa.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments