Już 30 września 2022 do sprzedaży trafi nowa kolekcja puzzli Good Loot inspirowana sztuką polskich i zagranicznych twórców. Dzięki serii Imagination każdy będzie mógł obcować ze sztuką kawałek po kawałku.
“Koncert na kominie” Rocha Urbaniaka wydaje się ilustracją rodem z klasycznych baśni. “Radzymin” Edwarda Dwurnika jest zarazem groteskowy i realistyczny. Rysunek z “Muscinae” to dowód, że Ernst Haeckel był nie tylko wybitnym biologiem, ale i utalentowanym artystą. “Żołędziowa wróżka” Laury Diehl stanowi fantastyczny hołd dla fantasy, z kolei “Warszawskie mosty” Tytusa Brzozowskiego roztaczają pomost między architekturą a malarstwem.
Powyższe dzieła dzieli niemal wszystko: od kraju pochodzenia artysty, przez technikę wykonania, po tematykę. Każde z nich udało się jednak przedstawić w formie złożonego z 1000 elementów zestawu puzzli, który budzi uznanie nie tylko za sprawą materiału źródłowego, ale i wykonania.
Pięć pierwszych zestawów z serii Imagination trafi do sprzedaży już 30 września 2022. Z czasem kolekcja rozrośnie się o prace kolejnych, starannie wyselekcjonowanych artystów, z których twórczości ułożycie barwny pejzaż polskiego i światowego malarstwa.
O kolekcji Imagination od Good Loot:
- Kolekcja puzzli z ilustracjami polskich i światowych artystów
- 1000 elementów, rozmiar po ułożeniu: 68×48 cm
- Wysokiej jakości wykonanie bazujące na najnowszych technologiach druku
- Perfekcyjne dopasowanie elementów
- Efektowna, nasycona kolorystyka
- Odporne na zginanie
- Uszlachetnione efektem płótna puzzle, redukują odbijanie światła
- Renomowany producent puzzli z UE
Puzzle z ilustracją Edwarda Dwurnika “Radzymin”, 1000 elementów.
Edward Dwurnik jest jednym z najważniejszych i najwybitniejszych powojennych artystów polskich. Studiował malarstwo, grafikę i rzeźbę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1965 zetknął się z twórczością artysty-samouka Nikifora Krynickiego i przyjął zbliżony styl obrazowania, który później modyfikował i rozwijał. Prezentowany na puzzlach „Radzymin” powstał w 2017 roku. Jest to ostatnie ujęcie rodzinnego miasta artysty i jeden z ostatnich wielkoformatowych obrazów z najstarszego cyklu malarskiego Dwurnika „Podróże autostopem”.
Puzzle z ilustracją Tytusa Brzozowskiego “Warszawskie mosty”, 1000 elementów.
Tytus Brzozowski – architekt i akwarelista, który w swoich pracach opowiada o magicznym, pełnym fantastycznych zdarzeń mieście. Główną inspiracją dla artysty jest Warszawa i jej niezwykła historia. W jego pracach odnajdziemy dawno nieistniejące, zdobne kamienice czy znane gmachy usytuowane w bardzo nietypowych okolicznościach. Szczególną rolę w malarstwie Tytusa odgrywają ludzie. Pojawiają się na dachach, kominach, łącznikach między budynkami, a nawet lewitują gdzieś w chmurach – wszystko to, by pokazać, że miasto może, a nawet powinno, być przyjazne oraz pełne aktywności.
Puzzle z ilustracją Rocha Urbaniaka “Koncert na kominie”, 1000 elementów
Roch Urbaniak to krakowski malarz, autor książek dla dzieci i komiksów. W swojej sztuce inspiruje się mitami, baśniami, ale też popkulturą, z grami komputerowymi na czele. Bo inspiracje i wspaniałe opowieści można znaleźć wszędzie, a właśnie opowieści są tym, co chce przekazywać swoją sztuką. Z malarstwa korzysta też w innych formach wypowiedzi, tworząc komiksy, czy używając obrazów jako ilustracji w swoich książkach z serii “Papiernik”.
Puzzle z ilustracją Ernsta Haeckla “Muscinae”, 1000 elementów
Ernst Haeckel (1834-1919) był niemieckim biologiem, ewolucjonistą, artystą, filozofem i lekarzem, który spędził życie, badając florę i faunę od najwyższych szczytów gór po najgłębsze oceany. Stworzył setki szczegółowych rysunków, akwarel i szkiców przedstawiających swoje odkrycia, które publikował w kolejnych tomach. Jego prace są niezwykłe ze względu na wyjątkową precyzję i drobiazgowe cieniowanie, oraz ze względu na jego wiedzę w zakresu ewolucji.
Puzzle z ilustracją Laury Diehl “Żołędziowa wróżka”, 1000 elementów
Laura Diehl jest ilustratorką fantasy z Wirginii w USA, która zajmuje się ilustracją profesjonalnie od 2006 roku. Prace wykonuje cyfrowo w programie Adobe Photoshop, korzystając ze swojego ulubionego tabletu graficznego Intuos XL. Jej prace wyróżniają się bijącym światłem, żywymi kolorami i tematyką fantastyczną. Jako pisarka-ilustratorka lubi wzbogacać swoje prace wizualne poezją i prozą, aby jeszcze bardziej zanurzyć w nich widza. W wolnym czasie popija herbatę matcha, bawi się ze swoimi owczarkami szetlandzkimi i gra w oldschoolowe gry JRPG.