Cenega, oficjalny partner firmy Warner Bros. Interactive Entertainment w Polsce, Czechach, na Węgrzech i na Słowacji, z przyjemnością informuje, że Gotham Knights, nowa gra RPG akcji z otwartym światem jest już dostępna w Polsce w wersji pudełkowej na PlayStation®5 (PS5™) oraz Xbox Series X. Tytuł oferuję rozgrywkę w trybie solo, jak i w trybie współpracy dla dwóch graczy online*.

Opracowane przez Warner Bros. Games Montréal Gotham Knights zawiera postacie z rodziny Batmana – BatgirlNightwingaCzerwonego Kaptura i Robina. Stanowią oni nową gwardię wyszkolonych superherosów z uniwersum DC, którzy muszą stanąć w obronie miasta Gotham po śmierci Batmana. Gra przedstawia nową historię osadzoną w uniwersum DC Batmana. Gracze muszą rozwiązać zagadki łączące najmroczniejsze rozdziały historii miasta, angażując się przy tym w epickie konfrontacje oraz spotkania ze znanymi superzłoczyńcami DC, takimi jak zimnokrwisty Mr. Freeze, przebiegła manipulantka Harley Quinn, zmiennokształtny kolos Clayface i tajemniczy Trybunał Sów – tajne stowarzyszenie składające się z najbogatszych rodzin Gotham City.

GOTHAM KNIGHTS – DZIŚ PREMIERA

Aby wyświetlić i udostępnić innym Gotham Knights – filmowy zwiastun premierowy, odwiedź: Oficjalny filmowy zwiastun na YouTube

Aby obejrzeć i udostępnić oficjalny zwiastun „Czym jest Gotham Knights, odwiedź: Oficjalny zwiastun „Czym jest Gotham Knights” na YouTube

„Z przyjemnością ogłaszamy premierę Gotham Knights, ponownie zapraszając graczy do Gotham City, aby zagrali jako kultowi superbohaterowie DC: Batgirl, Nightwing, Czerwony Kaptur Robin” – powiedział David Haddad, prezes Warner Bros. Games. „Nasz zespół twórców w Warner Bros. Games Montréal stworzył bogatą, wielowarstwową historię połączoną z atrakcyjną rozgrywką i z kultowymi złoczyńcami, z którymi fani wejdą w interakcje”.

„To dla nas zaszczyt, że możemy opowiedzieć nową historię skupioną wokół czterech bohaterów – Batgirl, Nightwinga, Red Hooda i Robina” – powiedział Patrick Redding, dyrektor kreatywny w Warner Bros. Games Montréal. „Gotham Knights to kulminacja ciężkiej pracy całego zespołu Warner Bros. Games Montréal, mającej na celu zapewnienie wyjątkowej rozgrywki, która przenosi gracza w role tych postaci – niezależnie od tego, czy gra solo, czy ze znajomym w trybie współpracy online – i ożywia najbardziej znanych superzłoczyńców DC na zupełnie nowe sposoby. Cieszymy się, że w końcu możemy podzielić się grą Gotham Knights z fanami na całym świecie”.

Gotham Knights gracze będą patrolować ciemne ulice pięciu dzielnic w dynamicznym, interaktywnym Gotham City, korzystając przy tym z różnorodnych umiejętności przemieszczania się i heroicznych ruchów bojowych, a także z kultowego Batmotoru.

 W miarę postępów BatgirlNightwingCzerwony Kaptur i Robin będą rozwijać swój charakterystyczny styl rozgrywki, jak również poszerzać arsenał gadżetów, sprzętu oraz zdolności. Każdy członek rodziny Batmana może oprócz tego odblokować specjalne eliminacje i zdolności współpracy, takie jak uzdrawianie czy wzmacnianie towarzyszy. Gracze będą mogli powstrzymywać przestępstwa i odkrywać otwarty świat w swobodnym trybie kooperacji online dla dwóch graczy. Doświadczenie, łupy i postępy w fabule będą dla gospodarzy gry przenoszone między trybami, dzięki czemu można grać wyłącznie solo, wyłącznie w trybie kooperacji ze znajomym lub łączyć te tryby w dowolny sposób.

GK OW Screenshot FINAL

Cztery grywalne postacie w Gotham Knights to:

  • Batgirl, znana również jako Barbara Gordon. Jest doskonale wyszkoloną wojowniczką i ekspertką w programowaniu komputerowym, znającą się również na hakowaniu. Włada tonfą oraz posługuje się zaciekłą kombinacją kickboxingu, capoeiry i ju-jitsu.
  • Dick Grayson, wcielający się w Nightwinga, którego unikatowy styl walki łączy siłę ze zwinnością. Korzysta z kijów escrima i wystrzeliwanych z nadgarstka strzałek, a także z metod przemieszczania się, takich jak parkour, lina z hakiem czy lotnia zwaną „latającym trapezem”.
  • Czerwony Kaptur, dawniej znany jako Jason Todd, jest doskonałym strzelcem i silnym wojownikiem wręcz. Zyskał zdolność posługiwania się mistycznymi mocami, które pomagają mu w walce i pozwalają wystrzeliwać się w powietrze, dzięki czemu może sprawnie przemieszczać się po mieście.
  • Robin, czyli Tim Drake, doskonale posługuje się składaną pałką. Jest też specjalistą od skradania się i dedukowania. Dzięki technologii z satelity Ligi Sprawiedliwości, Robin ma wyjątkową zdolność teleportowania się po polu bitwy w celu szybkiej i skutecznej eliminacji wrogów.

Ponadto gracze mogą również spodziewać się nadchodzącego Heroicznego Szturmu. Jest to nowy tryb współpracy dla czterech graczy, który stanie się dostępny w ramach bezpłatnej aktualizacji dla wszystkich posiadaczy Gotham Knights w dniu 29 listopada 2022 roku. Ten samodzielny tryb jest oddzielony od głównej kampanii fabularnej i zapewnia dedykowane środowisko przypominające arenę z określonymi celami do wykonania i wrogami do pokonania na każdym z 30 pełnych akcji pięter.

Więcej informacji na temat gry Gotham Knights można znaleźć na stronie GothamKnightsGame.com. Zachęcamy również do dyskusji w serwisach społecznościowych: Twitter (@GothamKnights), YouTube (GothamKnights), Instagram (@GothamKnights), Facebook (GothamKnights) i Discord (GothamKnights).

Fani mogą dowiedzieć się więcej o historii Gotham Knights również z oficjalnej serii prequelowej DC z sześcioma numerami: Batman: Gotham Knights – Gilded City. Seria ta – z fabułą autorstwa konsultanta fabularnego Gotham Knights Evana Narcisse oraz grafiką, której autorem jest ABEL – zadebiutuje 25 października 2022 roku. Każdy fizyczny numer będzie zawierał kod pozwalający odebrać przedmiot w grze. W przypadku numeru 1 jest to kod na ekskluzywną skórkę batmotoru BOSO22. Subskrybenci cyfrowej platformy DC UNIVERSE INFINITE otrzymają również każdy cyfrowy numer wraz z drukowanym odpowiednikiem. Jest to jedyne cyfrowe rozwiązanie pozwalające na otrzymanie przedmiotów w grze. Ta cyfrowa platforma zawiera szeroki wybór historii ze wszystkimi postaciami z gry Gotham Knights. Aby dowiedzieć się więcej, fani mogą sprawdzić stronę DCUniverseInfinite.com. Platforma DC UNIVERSE INFINITE nie jest przeznaczona dla dzieci i nie jest dostępna we wszystkich krajach.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments