CD-Action Expo 2024 to dwudniowa impreza skupiona wokół gier wideo i rozrywki. Odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi. Za jej organizację odpowiada redakcja CD-Action, kultowego, ukazującego się od 1996 roku magazynu o grach.

Gaming Expo

To klasyczna przestrzeń targowa, na której sprawdzicie najnowsze gry na komputery i konsole. Dostępne będą sprzęty z międzynarodowymi hitami od największych, światowych wydawców, jak i stoiska wielu znakomitych polskich firm, które zaprezentują swoje produkcje i osobiście wam o nich opowiedzą.

Polska Liga Esportowa: Nowy Poziom

Nowy Poziom PLE to unikalny projekt esportowo-edukacyjny i pierwsze w Polsce masowe rozgrywki osadzone w profesjonalnej strukturze. W ramach projektu stworzono pionierską sieć rozgrywek na poziomie amatorów, której celem jest oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej oraz rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią. Projekt zdobył również nagrodę Stowarzyszenia Sport Biznes Polska jako najlepsza inicjatywa łącząca esport i biznes. Podczas CD-Action Expo odbędą się finały turnieju Nowy Poziom PLE w grach Counter-Strike 2, League of Legends, EA Sports FC 24 oraz Clash Royale, a odwiedzający imprezę będą mogli skorzystać ze strefy edukacyjnej, Free to Play, wziąć udział w wyzwaniach gamingowych oraz spotkać ulubionych twórców i profesjonalnych zawodników.

Strefa Retro

Tu nie tylko zobaczysz, ale także pograsz na kultowych sprzętach z lat 80. i 90. – Amiga, Atari, Commodore 64, Pegasus, Nintendo 65, Sega Dreamcast, a także PC przystosowane do uruchamiania dawnych tytułów. Spotkasz się z ulubionymi grami dzieciństwa albo pokażesz je swoimi przyjaciołom czy rodzinie i wspólnie zasiądziecie przed starymi monitorami CRT.

Strefa CD-Action Family

CD-Action wprowadza nową jakość na imprezy w całej Polsce. Nie chcemy tworzyć małego kącika z prostymi atrakcjami, nie chcemy dać odczuć dzieciom i rodzicom, że najmłodsi są tam “na doczepkę”. W strefie CD-Action Family znajdziecie gry wideo, planszówki, karcianki i komiksy dobrane do wszystkich grup wiekowych. Komputery i konsole, stanowiska do samodzielnego i rodzinnego grania, stoły do gier bez prądu oraz przestrzeń do odpoczynku. Najmłodsi mogą liczyć na liczne, dodatkowe atrakcje, a osoby od 6 roku życia wezmą udział w cyklu warsztatów z programowania!

Wioska Gothic

Urządzamy pierwszy tego typu konwent w historii! We współpracy z organizatorami popularnej terenowej gry fabularnej Larp Gothic postawimy strefę stylizowaną na Górniczą

Dolinę z kultowej, pierwszej części gry studia Piranha Bytes. A tam spotkacie nie tylko znane z gry postaci, ale też zagracie w karciankę i przetestujecie fanowskie modyfikacje do gry przez sieć. Wiosce towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami contentu i pokaz filmowy.

Strefa Planszówek

Gry klasyczne, karcianki, bitewniaki. Gramy w planszówki z animatorami – wersje dla młodszych, starszych, początkujących i zaawansowanych. Malowania figurek – figurki, pędzelki, farbki i dostarczamy my, a strefa znajduje się pod stałą opieką animatora. Gry karciane, takie jak Lorcana czy Magic: The Gathering.

BILETY

Wstęp na CD-Action Expo 2024 jest biletowany. Bilet kosztuje jedyne 30 zł i uprawnia do wejścia w oba dni wydarzenia. Osoby do 10 roku życia wchodzą za darmo. Oprócz tego można zaopatrzyć się w pakiety Premium i VIP, a na nabywców czeka worek pełen gadżetów, wejście na after party oraz dodatkowe bonusy.

Wszystkie bilety można kupić na stronie https://sklep.cdaction.pl/ oraz przy głównym wejściu na wydarzenie 1 i 2 czerwca. CD-Action Expo 2024 odbywa się 1 czerwca w godzinach 10:00-19:00 oraz 2 czerwca w godzinach 10:00-18:00 na terenie Atlas Areny w Łodzi. Dokładny adres obiektu to: aleja ks. bp. Władysława Bandurskiego 7, 94-020 Łódź.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments