Jakiś czas temu byliśmy na targach Pixel Heaven 2023 i między innymi odwiedziliśmy stoisko studia Purple Ray, gdzie momentalnie naszą uwagę przykuła ich produkcja. Dzięki uprzejmości Purple Ray Studio mogliśmy sprawdzić ten tytuł przedpremierowo w domowym zaciszu.

Mowa tu o grze Boti: Byteland Overclocked (wersja demo). Jeżeli lubicie tytuły typu Ratchet & Clank, czy Kangurek Kao to ta gra z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Boti: Byteland Overlocked

Jest to typowa intuicyjna platformówka, charakteryzująca się barwną oprawą graficzną. Wcielamy się tutaj w rolę małego robocika, czyli w tytułowego Boti’ego, który przeczesuje każdy zakątek w tym cybernetycznym świecie. W grze znajdujemy dane MB, które następnie przenosimy do odpowiednich punktów, aby odblokować przejście do kolejnej lokalizacji. Głównie naszą misją jest ratowanie świata,  gdzie znajdują się różne wirusy, znajdźki w formie formatu pliku, dobrze wszystkim znanym, jako ZIP.

Boti: Byteland Overlocked

Skromny Boti może nas zaskoczyć wieloma ruchami, między innymi podwójnym skokiem, zrywem, lataniem. To wszystko się przydaje, bo podczas rozgrywki napotykamy przeciwników, gdzie trzeba wykorzystać umiejętności Boti’ego. Wgłębiając się w dalszy świat małego robota, mamy epizody, które przypominają Guitar Hero, Subway Surfers i dzięki temu otrzymujemy fajną, nie monotonną platformówkę. Warto też wspomnieć, że podczas przechodzenia gry, możemy przebrać robocika, gdy oczywiście tylko odkryjemy strój.

Dodatkowo producenci umożliwiają grę w trybie kooperacji, co na pewno urozmaici grę nie tylko tym młodszy, ale również i starszym. W wersji demo możemy bez problemów połączyć się z drugim graczem i przejść razem ten technologiczny tytuł. Mamy dwie możliwości:

  • granie na jednym ekranie (split-screen)
  • na dwóch osobnych sprzętach

Ogólnie gra jest naprawdę bardzo przyjemna, żeby umilić sobie nią czas. Kolorystyka, która zachęca do dalszego eksplorowania mapy, czy przeszukiwanie po drodze najróżniejszych zakątków, pozwoli na przedłużenie czasu gry. Jeżeli lubicie dokładnie zwiedzać świat w grze, to idealnie trafiliście. Świecące przedmioty nie pozwolą tak łatwo o sobie zapomnieć i z pewnością, będziecie szukać różnych możliwości, jak można je zdobyć. Kolejnym aspektem, który rzuca się w oczy (w uszy) są teksty postaci. Są bardzo miłe i sympatyczne.

Boti: Byteland Overlocked

Wiadomo, zdarzały się drobne błędy. Na przykład były momenty, gdzie gra się bugowała. Jednak warto wspomnieć, że jest to wersja demo, więc czas na korygowanie błędów producenci jeszcze mają czas.

Boti: Byteland Overlocked

Szczerze mówiąc, jeżeli potrzebujecie platformowej gry, w której możecie na chwilę się zrelaksować, czy szukacie czegoś dla najmłodszych to ten tytuł będzie do tego idealny.

Jak informują producenci Boti: Byteland Overclocked pojawi się na PC w trzecim kwartale 2023 r. Dlatego już teraz możecie ją dodać do listy życzeń na Steam.

ZABRONIONE JEST kopiowanie zdjęć, grafik oraz tekstu (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony – NOTA PRAWNA.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments