Przedstawiam test monitora AOC Porsche Design PD27! Na wstępnie pragnę serdecznie podziękować firmie AOC Gaming oraz SAROTA PR za otrzymanie egzemplarza do testów. Monitor można kupić tutaj.

AOC Porsche Design PD27 to 27-calowy monitor, z matrycą VA, zakrzywionym ekranem, częstotliwością 240 Hz, rozdzielczością QHD oraz czasem reakcji 0,5 ms. Monitor też jest wyposażony w dwa głośnik. Obsługa FreeSync Premium Pro i DisplayHDR™ 400 zapewnia wrażenia z gier pozbawione efektu zrywania klatek i zacinania się wideo przy dowolnej liczbie klatek z jeszcze bardziej realistycznym obrazem, wyższym współczynnikiem kontrastu, głębszą czernią i szerszą gamą barw.

Monitor wykonany został z plastikowych elementów wraz z metalową bardzo stabilną i trochę zajmującą miejsce podstawką inspirowaną klatką bezpieczeństwa samochodów rajdowych. Na froncie znajdziemy bardzo ładne, błyszczące logo Porsche Design.

Tył AOC Porsche Design PD27 prezentuje się bardzo ładnie i schludnie. Pierwszą rzeczą która wpada w oko jest podstawka. Została wykonana z metalowych elementów. Spód podstawki został wyposażony w gumowe elementy, które zapobiegają przesuwaniu. Po jeden stronie monitora znajduje się logo Porsche Design a po drugiej AOC. Dodatkowo z tyłu możemy zobaczyć 5-kierunkowy dżojstik, który jest bardzo łatwy w obsłudze.

Istnieje możliwość regulacji monitora prawie we wszystkich płaszczyznach (góra/dół lewo/prawo, , pochylenie góra/dół). Dzięki temu można idealnie dopasować ekran monitora do zajmowanej pozycji. Niestety nie ma możliwości zrobienia pivota oraz zastosowanego systemu VESA.

Miłośnicy podświetlenia będą zadowoleni dlatego, że monitor został wyposażony w trzy punkty podświetlenia oraz mini rzutnik, który wyświetla loga obu firm. Całość dokładnie zaprezentowałem na filmie.

Z tyłu monitora po jednej stronie znajduje się zasilanie, USB typu A (dzięki niemu porty USB będą działać, złącze na słuchawki oraz mikrofon. Po drugiej stronie mamy dostępne dwa wejścia HDMI, dwa wejścia DisplayPort, a także złącze słuchawkowe.

AOC Porsche Design PD27 (27"/VA/2560x1440/240Hz/0.5 ms/)

W teorii AOC Porsche Design PD27 prezentuje się dobrze a jak jest w praktyce?

Monitor dobrze sobie radzi podczas zwykłego codziennego użytkowania. Przy pracy w programach do edycji filmów bądź zdjęć czujemy się komfortowo, wszystko to dzięki większej powierzchni roboczej. Długa praca przy monitorze w moim przypadku nie męczyła oczu.

AOC Porsche Design PD27 (27"/VA/2560x1440/240Hz/0.5 ms/)

No to teraz pora na gry, bo przecież do tego został stworzony. Mi osobiście dobrze się grało w różnego rodzaju tytuły. Gry z otwartym światem, FPSy, city-builder. Większa rozdzielczość ma dobry wpływ na rozgrywkę i znaczenie pomaga. Czas reakcji oraz odświeżanie zapewnia świetne warunki do gry w najbardziej wymagające tytułu. Jeżeli chodzi o zastosowane 240 hz to pamiętajcie żeby je osiągnąć to gra musi chodzić w 240 FPS. Wtedy poczujemy pełną moc. Połączenie czasu rekacji 0.5 ms, rozdzielności QHD, odświeżania 240 hz jestem idealną mieszanką do gier typu FPS. Czułem się jak bym był w środku akcji. Naprawdę polecam.

AOC Porsche Design PD27 (27"/VA/2560x1440/240Hz/0.5 ms/)

Jeżeli chodzi o wyświetlanie kolory są jak najbardziej ok. AMD FreeSync Premium Pro radzi sobie bardzo dobrze. Nie zauważyłem żadnych zacięć oraz opóźnień. Przy zastosowaniu matrycy VA dobre kąty widzenia nie powinny dziwić. Należy pamiętać, że przy połączeniu z zakrzywioną matrycą najlepsze kolory oraz odczucia będziemy mieli siedzą idealnie po środku monitora

Model AOC Porsche Design PD27
 

Gwarancja

3 lata w serwisie zewnętrznym
Przekątna 27 cali
Rozdzielczość nominalna 2560 x 1440 piksele
Typ matrycy antyrefleksyjna
Rodzaj matrycy VA
Format obrazu 16:9
Rodzaj podświetlenia LED
Zakrzywiony ekran tak
HDR tak
Głośniki tak (2 x 5 W)
Porty wejścia/wyjścia 2 x DisplayPort
2 x HDMI
4 x USB 3.2
Kolor obudowy czarny
Szerokość 605.5 mm
Wysokość 439.9 mm
Głębokość 322 mm
Waga 8.9 kg
Regulacja wysokości tak
Regulacja pochyłu tak
Regulacja obrotu tak
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments